.www.efs.com.tr...www.efsyayingrubu.com...
Laminart Dergisi...Since 1999

Laminart Dergisi LOGO

Editörden

Editörden

 

Her zaman doğru, güncel araştırmalarıyla beğeni kazanan, her araştırması kaynak niteliğinde olan ve gündemi yakından takip eden sektörün lideri derginiz LAMİNArT yine dopdolu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile birlikte, çalışma disiplinlerimizden tüketim alışkanlıklarımıza kadar pek çok alanda beklenmedik bir değişim süreci yaşıyoruz. İnsan hayatının daima birinci öncelik olduğu bu dönemde işletmeler bulaş riskini minimize etmek için gerekli tüm önlemleri alarak çalışmalarını sürdürüyor. Evden çalışma, dönüşümlü ofis kullanımı, online toplantı ve sanal fuar katılımları gibi pek çok yeni adım ile bu sancılı sürece uyum sağlanmaya çalışılıyor. Pandemi süreci ile birlikte online hizmet ve otomasyon sistemlerinin önemi kendini göstermiş oldu. Covid-19 pandemisinin, dünyanın en büyük ekonomilerini bile çaresi bıraktığı bu sancılı dönemde; küresel boyutta yaşanan arz-talep daralması, üretimde yavaşlama, lojistik açıdan yaşanan kısıtlamalar ve finansal istikrarsızlık gibi pek çok sorunla mücadele ediliyor. Umarız pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte ahşap, ağaç işleme makineleri, orman ürünleri,mobilya ve mobilyanın tüm alt sektörleri yeniden eski hacmini yakalar.

Uzun yıllardır sektörün buluşma noktası ve en güçlü fuarı Tüyap Intermob ve Woodtech Ağaç işleme Makineleri fuarı bu yıl pandemi nedeniyle alışık olmadığımız bir şekilde gerçekleşecek. Gerek yurt içi ve gerekse yurtdışından her yıl on binlerce ziyaretçi ve katılımcıyı ağırlayan fuar bu yıl, orman ürünleri, ahşap ve mobilya sektörünün nabzını tutan Intermob bölümü olmadan Woodtech Ağaç İşleme Makineleri bölümüyle kapılarını açacak. Pandemi sebebiyle katılımcı firma sayısının düşmesi ve ziyaretçi sayısının da beklentilerin çok altında kalacağı tahmini, sektör temsilcilerine bu yıl fuarın geçen yıllara göre daha sönük geçeceğini düşündürse de sektörde ihtiyaç duyulan makine alımlarını desteklemek adına fuara katılım sağlayacak firmalar ve bu riskli ortamda gerekli tüm tedbirleri alarak fuarı özveri ve çabayla düzenleyen Tüyap adına umarız olumlu sonuçlar doğar. E.F.S.Yayın Grubu olarak sektörün güçlü temsilcisi LAMİNArT, AĞAÇ MAKİNELERİ ve MUTFAK BANYO SERAMİK dergilerimiz ile Tüyap Woodtech Ağaç işleme Makineleri Fuarında bu zorlu dönemde sektörümüzle destek ve karşılıklı dayanışma içinde olmaktan mutluluk duyacağız.

“Pandemi sürecinde sektöre bakış” başlıklı röportaj bölümümüzde orman ürünleri, mobilya yan sanayi ve ağaç işleme makineleri sektörünün güçlü temsilcilerinin düşünce ve değerlendirmelerine yer verdik. Dosyamıza katılan ve görüşlerini bizlerle paylaşan firma ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.

Sektörden yenilikler & yeni ürünleri içeren dosyamız sayfalarımız arasında yer alıyor. Yemek odasından yatak odasına, oturma grubundan aksesuara, en yeni koleksiyonları içeren mobilya dosyamız, sonbaharın renklerini evinize taşıyacak.

Her zaman doğru ve güncel içeriğiyle Türkiye’de konusunda tek ve lider LAMİNArT derginiz ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Hep birlikte olmak ve paylaşmak dileğiyle…

Sağlıkla kalın..

 • LAMİNArT

 • İMTİYAZ SAHİBİ ve SORUMLU YAZI YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ

  Editör: Funda Şeker Sölemez

  Funda Şeker Sölemez

 • GENEL YÖNETMEN

  Erkan Sölemez

  Erkan Sölemez

 • YAPIM & TASARIM UYGULAMA

  EFS Reklam Mimarlık

  E.F.S. REKLAM

 • BASKI

  Şan Ofset

 • YÖNETİM

  E.F.S. YAYIN GRUBU Eski karakol Sokak No:14 D.13 Kızıltoprak Kadıköy İSTANBUL

 • YIL:22
  Ekim-Kasım 2020
 • Sayı:130 
 • 2 Ayda Bİr Yayınlanır